Суровият петрол остава под натиск заради липсата на силни икономически новини в календара. Същевремнно, глобалното възстановяване на търсенето на енергия показва признаци на застой. Много страни по света, особено в Европа и Азия, са в средата на втора коронавирусна вълна. В резултат на това възстановяването на търсенето на гориво спря с работата от вкъщи и липсата на пътувания през свободното време.
По всичко изглежда, че ще отнеме повече време от очакваното, за да се върнем към предвирусните нива на енергийно търсене. На лице е общо влошаване на апетита на инвеститорите към рискови активи, както се вижда при корекцията в цените на американските (технологични) акции, която наблюдаваме и в момента. Също така доларът успя да възстанови част от изгубеното спрямо еврото и останалите основни световни валути. Зелените пари също имат статут на актив убежище.
Най-вероятно няма да видим нова драматична разпродажба при суровия петрол, но трябва да приемем, че коронавирусът и съмненията относно времето на ваксинацията могат да се забавят до следващата година. Бавното възстановяване на търсенето може да бъде влошено допълнително и от групата на ОПЕК +, която увеличава производството, преди търсенето да се е възстановило достатъчно, за да поеме допълнителните барели.
Сортът Brent намери подкрепа при 100-дневната плъзгаща средна при ниво от $39,50 за барел, но тъй като спекулантите едва сега са започнали да намаляват бичите залози, корекцията може да свали цената и до $ 36,50 за барел, преди да може да намери по-солидна подкрепа. Общото ниво на апетит за риск, наблюдавано чрез развитието на фондовия пазар и движението на долара, ще продължи да бъде ключов източник на вдъхновение за пазарните учасници.
Настоящата публикация не е изготвена по правилата за изготвяне на инвестиционни изследвания. Представената информация не е и не следва да се възприема като препоръка, съвет, инвестиционно изследване или консултация за вземане на инвестиционно решение, препоръка за следване на определена инвестиционна стратегия или да бъде възприемана като гаранция за бъдещо представяне. Сайтът използва публични източници на информация и не носи отговорност за точността и пълнотата на информацията, както и за периода на актуалността ѝ след публикуване на анализа или стратегията. Търговията с финансови инструменти носи риск и може да доведе както до печалби, така и до загуби.