17 август 2020 г.
ФУНДАМЕНТАЛЕН АНАЛИЗ
Американският долар започна в понеделник, където прекъсна миналата седмица, попаднал между натиска от притесненията за изоставащото икономическо възстановяване на САЩ и подкрепата от нарастващата доходност на американските облигации. Увеличаването на настроенията в резултат на забавянето на предоговарянето на търговската сделка между САЩ и Китай, което оставя сделката непроменена, беше заглушено от несигурността преди седмица, която включва протоколи от Федералния резерв и сделка за номиниране на демократични кандидати. Спрямо валутната кошница доларът се търгуваше под лек натиск при 93.039 в понеделник, приблизително в средата на диапазона, който държеше, след като достигна двугодишно дъно в края на юли. Чувствителният към риска австралийски долар достигна максимална стойност от три сесии от 0.7194 долара, но също така остана в рамката, в която се търгуваше в продължение на седмица. Новозеландският долар остана на ниво от 0.6534 долара. Йената остана стабилна на 106.54 за долар, като миналата седмица се понижи, тъй като скокът на доходността в САЩ привлече японските инвестиции в щатските каси. Еврото и паунда останаха стабилни, като еврото последно се търгуваше на 1.1844 долара, а паунда – 1.3095 долара.
Цените на петрола се повишиха в понеделник, подсилени от плановете на Китай да достави големи количества нефт от САЩ през август и септември, което надвишаваше опасенията от по-бавно възстановяване на търсенето от пандемията на коронавирус и увеличаване на доставките. Brent се повиши с 21 цента или с 0.5% до 45.01 долара за барел, докато WTI се повиши с 27 цента или 0.6% на 42.28 долара за барел. Китайските държавни петролни компании предварително са резервирали танкери, за да транспортират най-малко 20 милиона барела американска суровина за август и септември, съобщи Ройтерс в петък, тъй като Китай увеличава покупките на енергийни и селскостопански стоки преди преглед на китайско-американската търговска сделка.
Цените на златото продължиха да падат в понеделник, след най-лошата си седмица от пет месеца, поради затихващия апетит към риска, докато търговските отношения между Китай и САЩ намекнаха за потенциално подобрение. Спот златото падна с 0.5% до 1 934.91 долара за унция. Златото спадна с 4.5% миналата седмица, което е най-големият седмичен спад от март. Фючърсите на златото в САЩ паднаха с 0.3% до 1 943.50 долара за унция. Среброто падна с 0.6% до 26.25 долара за унция. Платината се повиши с 1% до 945.55 долара, а паладият се покачи с 1.6% до 2 143.09 долара.
Настоящата публикация не е изготвена по правилата за изготвяне на инвестиционни изследвания. Представената информация не е и не следва да се възприема като препоръка, съвет, инвестиционно изследване или консултация за вземане на инвестиционно решение, препоръка за следване на определена инвестиционна стратегия или да бъде възприемана като гаранция за бъдещо представяне. Сайтът използва публични източници на информация и не носи отговорност за точността и пълнотата на информацията, както и за периода на актуалността ѝ след публикуване на анализа или стратегията. Търговията с финансови инструменти носи риск и може да доведе както до печалби, така и до загуби.